Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

O NAS


REBELIANCI
REBELIANCI

 

Historia zespołu

Lata 90-te. Grupa przyjaciół – muzyków zainspirowanych muzyką najbardziej znanych sław southern rocka, takich jak… Lynyrd Skynyrd, The Allman Brothers Band, Blackfoot czy Blackberry Smoke, dołączyła do wokalisty muzyki country. Przez prawie 15 lat, Dariusz „Goryś” Gorczyński, Grzegorz „Pauza” Woźniak, Jarosław „Chudy” Hermanowicz, Bogdan „Bobesz” Mróz oraz Bogdan „Boczek” Chojnowski zmieniali oblicze i brzmienie zespołu. Stali się rasowymi rockmanami, ludźmi wolnymi i otwartymi na różne gatunki muzyczne, którzy nie zapomnieli o korzeniach takich jak blues czy rock’n roll. Z końcem roku 2012, wokalistą zespołu został Michał Borowiec – wykształcony muzycznie wokalista, który jak pozostali członkowie zespołu jest zainspirowany muzyką southern rock. W taki oto sposób w 2012 roku powstaje pochodząca z Opolszczyzny Southern Rockowa grupa – REBELIANCI. Obecnie w skład zespołu wchodzi sześciu charyzmatycznych muzyków z olbrzymim doświadczeniem scenicznym. Muzyka jaką gramy jest inspirowana południowym klimatem Stanów Zjednoczonych czyli kolebką Southern Rocka. Koncerty zespołu są zawsze bardzo energetycznym i nie zapomnianym widowiskiem. Nasza muzyka najlepiej wypada na dużych plenerowych koncertach, gdzie w pełni można docenić rasowe brzmienie przesterowanych gitar, potężnego basu i mocno grającego serca perkusji.

Jesienią 2013 roku zespół nagrał swoją pierwszą autorską EP-kę pt.: „ Southern Soul”, a na początku 2014 roku nagrany został maxi singiel zatytułowany „ Zostać na scenie”. Obie pozycje wkrótce po ukazaniu się, zostały bardzo ciepło przyjęte i uzyskały bardzo dobre recenzje w środowisku Rock’n’Roll-a. Obecnie trwają prace nad wydaniem pierwszej płyty długogrającej.

Zespół ma na koncie wiele koncertów zagranych w kraju i zagranicą. Występowaliśmy na jednej scenie z takimi artystami jak: Maryla Rodowicz, Lady Pank, Cree, Renata Przemyk, Mech, Oddział Zamknięty, Oberschelsien, Kruk, Andrzej Nowak & Złe Psy, TSA i innymi. To właśnie REBELIANCI zostali wybrani spośród wielu zespołów do zagrania wspólnego koncertu z legendarną polską grupą DŻEM w opolskim amfiteatrze z okazji X-lecia wstąpienia Polski do UE.

Razem z zespołem DŻEM występowaliśmy również podczas XXIV Międzynarodowego Zlotu Motocyklowego w Radawie. Zespół został również zaproszony do zagrania podczas koncertu charytatywnego dla Tomasza KOWALA Kowalskiego w Teatrze Śląskim w Katowicach. Nie sposób pominąć również faktu, świetnie układającej się współpracy, a co za tym idzie, kilku fantastycznych koncertów zagranych wspólnie z kolejną legendą polskiego rocka – grupą CREE i Sebastianem Riedlem. Jako jedni z nielicznych zostaliśmy zaproszeni do zagrania koncertu z okazji XX-lecia zespołu Cree, który odbył się na dzikiej plaży Paprocany w Tychach.

REBELIANCI to zespół uniwersalny, który świetnie wypada na dużych scenach plenerowych typu: dni miasta, zloty motocyklowe itp. ale równie doskonale brzmi na mniejszych salach widowiskowo – koncertowych jak również imprezach klubowych.

REBELIANCI od wielu lat związani są z Krapkowickim Domem Kultury oraz studiem nagrań ” P.R.OJEKT „- Piotra Rudnera, gdzie odbywają się próby zespołu.

 

Michał Borowiec
Michał Borowiec

 

Michał Borowiec - wokal

Jarek Hermanowicz
Jarek Hermanowicz

Jarosław Hermanowicz - gitara elektryczna, akustyczna, wokal

Darek Gorczyński
Darek Gorczyński

Dariusz Gorczyński - gitara elektryczna, akustyczna.

Bodzio Chojnowski
Bodzio Chojnowski

Bogusław Chojnowski - gitara basowa.

Grzesiek Woźniak
Grzesiek Woźniak

Grzegorz Woźniak - perkusja

Bodzio Mróz
Bodzio Mróz

Bogdan Mróz - hramonika ustna, przeszkadzajki, wokal...

Michał Kołodziej
Michał Kołodziej

Michał Kołodziej - technika, foto, webmaster

Waldemar Kolasa
Waldemar Kolasa

Waldemar Kolasa - Kierowca, merch, foto, pierwsza pomoc, catering, usypianie itd. itd.

Jarosław Siwak
Jarosław Siwak

Jarosław Siwak - technika, ochrona, trunki, pomoc przy pierwszej pomocy...