Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

Współpraca


Mirosław Bochenek
Mirosław Bochenek

Mirosław BOCHENEK- teksty

 

 urodził się 16.03.1960 roku. Mieszka w Bielsku-Białej. Prawnik, absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Poeta, felietonista, autor tekstów piosenek dla m.in.: Ryszarda Riedla i zespołu

„DŻEM” (Autsajder, Prokurator i ja, Ukryj mnie, Krewny Judasza, Za to, że żyję…), Mirka Breguły i duetu „UNIVERSE” (Tacy byliśmy jeszcze wczoraj, Czy to był żart?, Wśród ludzi go znajdę, Ile lat trzeba iść) oraz dla wykonawców piosenki literackiej: Kabaretu „DŁUGI” (Kolęda bezwiedna), Piotra Woźniaka (Zapałka) i Tomka Lewandowskiego, z którym stworzył płytę „Na sprzedaż” – 2003.

W latach osiemdziesiątych XX wieku współpracownik tygodnika „Gość Niedzielny” a obecnie kwartalnika „Relacje / Interpretacje”, w którym publikuje rozmowy z osobistościami kultury polskiej.

Debiutował wierszem w almanachu „Łódzka Wiosna Poetów – 1975”. Publikował na łamach m.in.: „Życia Literackiego”, „Tygodnika Kulturalnego”, „Więzi”, ”Dziennika Polskiego”, „Gazety Lwowskiej”, „Gazety Wyborczej” oraz wielokrotnie na antenie ogólnopolskiej i regionalnej Telewizji Polskiej, TV Ostrava a także w rozgłośniach Polskiego Radia i Studio 2 Sveriges Radio. Laureat wielu ogólnopolskich nagród literackich.

„Wybitny Młody Bielszczanin” – 1980. Jego książka „Irma i parę innych mądrych opowieści” otrzymała nominację do Nagrody Ikara – Bielsko-Biała 2007. Za szczególne propagowanie w swojej twórczości polskiej prowincji oraz za dotychczasowe publikacje książkowe otrzymał cenioną Nagrodę im. Władysława Orkana – Warszawa 2009. Dotychczas wydał siedem zbiorów wierszy:

W 2003 roku z okazji „Roku Polskiego w Szwecji”, wiersze autora posłużyły jako kanwa dwujęzycznego widowiska teatralnego w Stockholmie, przy współudziale aktorów polskich i szwedzkich, z oprawą muzyczną Zbigniewa Bizonia („CZERWONO-CZARNI”). Utwory autora wykorzystano w polskich filmach fabularnych: „

To ja, złodziej” – reż. J. Bromski – 2000 i „Skazany na bluesa” – reż. J. Kidawa - Błoński – 2005.

Współzałożyciel Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w 1990 roku. Prezes Związku Artystów, Pisarzy i Sympatyków Sztuki „ZAPiSS”. Wiersze autora tłumaczono na języki: chorwacki, czeski, bułgarski, słowacki i szwedzki.

___________________________________________________________________________

Tomasz Jarmołkiewicz
Tomasz Jarmołkiewicz

Tomasz "TEACHER" JARMOŁKIEWICZ - teksty, przekład angielski, muzyka.

 

 

- od 1998 roku nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Chełmnie, lektor na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, tłumacz

 

- redaktor facebookowej strony Muzyka Country,

 

- opiekun muzyczny grupy Teacher’s Crew przy Chełmińskim Domu Kultury,

 

- autor piosenek i tekstów, m.in. dla Alicji Boncol (No Love Without Trust, When Skies Were Blue, Out of the Blue, I’m Always There), Colorado Band (Jeden krok, Tak kocha się raz), Fayerwerk (Ekstremalnie, Ty i ja), Drink Bar (Graj Aniele, A wszystko to), Gabrysia Mycielska & White Smoke (Better Find Another One)…

 

… a kto wie, co jeszcze przed nami?

 

Ja wiem. Wszystko, co się nam zamarzy. Więc do roboty!

 

 

Paweł Gabłoński
Paweł Gabłoński

Paweł GABŁOŃSKI - teksty.

 

Autor i współautor tekstów do utworów m.in.  takich zespołów jak : Wanda i banda, Bracia, Krystyna Prońko.

 

Z zamiłowania zapalony wędkarz oraz harmonikarz.